První firma v Česku umožňuje splácet úvěry kryptoměnou bitcoin

| 23. červenec 2018

S bitcoiny se dá platit na mnoha místech, ale úplně nově s nimi můžete splácet třeba i poskytnutou půjčku. Tuto možnost jako první nabízí česká úvěrová společnost SWISS FUNDS, a.s.

Pokračovat ve čtení

Podporujeme Bitcoin!

| 11. červenec 2018

Bitcoin. Digitální platidlo, které radikálně hýbe světem. Českou republikou víc, než byste možná čekali. Je jen otázkou času, kdy o nich uslyší opravdu každý. A tak vás s velkou radostí informujeme o tom, že i platební brána ThePay podporuje platbu bitcoiny.

Pokračovat ve čtení

Z čísla karty může e-shop vyčíst i podvodný nákup

| 16. duben 2018

Našim obchodním partnerům zobrazujeme nově masku čísla karty. Novinka, která nikoho neohrozí, a díky které se dají zjistit užitečné věci. Stačí pár čísel.

Něco jako rodokmen

Stejně jako do rodného čísla se nic nedává nahodile, ani do platební karty se čísla nelosují na plesové tombole. Každá platební karta má něco jako rodokmen. Obsahuje na přední straně standardně 16 čísel. Prvních šest je série, neboli BIN, kterou má vydavatelská banka přiřazenou od karetní asociace (vydavatele karty). Takový šestimístný štrúdlík poví o kartě docela hodně. Ale ne zase tolik, aby se vaši platící zákazníci museli obávat nějakého zneužití. BIN není žádné unikátní číslo, naopak. Stejné může mít tisíce platebních karet. 

Pokračovat ve čtení

Jak fungují opakované platby kartou?

| 22. březen 2018

Naší platební bránou projdou za den tisíce plateb. Jsme tu od toho, abychom jednorázové i opakované úhrady kartou okamžitě a bezpečně předali tam, kam patří. Bez ohledu na to, jakou má kdo banku nebo náladu.

Opakované platby považujeme za natolik užitečnou funkci, že jim chceme věnovat sólo článek. Důležité informace tu najde jak přemýšlivý zákazník, tak natěšený obchodník. A aby se do toho nikdo z nás nezamotal, nejprve na to jdeme z pohledu našich obchodních partnerů a hned potom objasníme téma i všem nakupujícím.

Pokračovat ve čtení


Soud uznal, že je EET u online plateb zbytečná

| 27. únor 2018

Že je EET u úhrad kartou vážně trochu neúčelná a přinesla náklady navíc, o tom si spolu e-shopy povídaly každý den. Rok se s rokem schází, lupení střídají závěje, zákon o EET platí stále, ale něco se přece jen mění.

Online platby eviduje banka. A to je dostačující

Některé změny v oblasti EET začínají platit už 1. března 2018.A protože jedna z nich se týká úhrad kartou, které u mnoha e-shopů probíhají přes naši platební bránu ThePay, chceme vás o ní v kostce informovat.

Pokračovat ve čtení

Služby FastCentrik a ThePay spojily své síly

| 24. leden 2018

FastCentrik je modulové e-shopové řešení, jež umožňuje malým a středně velkým firmám uspět v podnikatelském online prostředí.

Pohodlí při nákupech

Platební brána ThePay umožní obchodníkům představit zákazníkům rychlé a pohodlné placení bez zdlouhavé administrace, a to v době, v níž zákazníci volí e-shopy podle jejich variability platebních metod. “Náš vývojový tým byl možností spolupráce s ThePay.cz nadšený. Líbila se nám jeho přehlednost a široká nabídka způsobů plateb. Očekáváme, že zpříjemní nákupní prožitek všem zákazníkům, kteří bránu využijí. A právě proto jsme se rozhodli pro její implementaci na naše platformy FastCentrik,” sdělil CEO společnosti NetDirect nabízející FastCentrik David Vychytil.

Pokračovat ve čtení