House of Havel píše v Jihlavě další příběh. 
V hlavní roli je investice do bývalého sídla VZP

| 28. květen 2019

V květnu 2019 se nám ve vlnách jihlavských realit povedl významný úlovek. Je jím komplex ve Farní ulici, kde kdysi sídlila krajská pobočka VZP. Jedná se o naši doposud největší investici do nemovitostí a už teď se moc těšíme, až začneme do obou domů vracet život. Stavební povolení na 16 bytů je už v platnosti.

Jak je u všeho, co spadá do portfolia House of Havel dobrým zvykem, i v tomto případě jsme investovali do nemovitostí, které vynikají zaprvé svojí lokalitou. Tedy klidným, a historií protkaným Jakubským náměstím. Zajímavé jsou i svými dispozicemi, ve kterých budeme moct časem vytvořit moderní, citlivě zrekonstruovaná místa pro život i podnikání. A samozřejmě jde o historické domy, v nichž si přejeme znovu probudit to, co teď tiše dřímá. Život a duši.

Zvenku dva domy, uvnitř jeden velký komplex.
V budoucnu tu vytvoříme až 16 bytů

Na adresách Farní 73/5 a 74/3 sídlila do roku 2011 krajská centrála VZP. A i když jsou oba domy při pohledu zvenku samostatné, během porevoluční rekonstrukce byly uvnitř propojeny a tvoří jeden průchozí komplex. Podle tehdejších mediálních informací zde pracovalo kolem 195 lidí. Výdejní okénko v přízemí je třeba tichým svědkem toho, že tu kdysi bývala noční lékárna. 

Nekoupili jsme však pouze budovy, ale celou firmu, která nemovitosti vlastní, a to včetně vydaného stavebního povolení na výstavbu 16 bytů různých dispozic a velikostí. Od nejmenšího o výměře 38 m2 až po největší s 88 m2. Povolení je rovněž vydáno i na úpravu komerčních prostor, kde mohou být dva až tři obchůdky, kavárna, kadeřnictví nebo něco takového. Koupit celou firmu nám ušetřilo poměrně dost času a práce, protože původní vlastník povolení vyřizoval tři roky. Jak už to tady v centru bývá, do všeho zasahují památkáři, což několikanásobně celý proces zpomaluje.

Celý komplex tvoří přibližně 1 200 m2 užitné plochy určené k pronájmu, nejsou v ní započítány společné prostory a příslušenství, to vše dělá dalších několik set metrů. 

Příběh lásky. Lásky k nemovitostem

I díky této investici je teď celková hodnota spravovaného portfolia House of Havel téměř 100 milionů korun. A tak dáváme slovo Danovi Havlovi, majiteli HAVEL HOLDING, s.r.o., aby nám k tomuhle příběhu pověděl něco víc. Právě investice do nemovitostí a jejich následná správa jsou totiž jeho velkou láskou a koníčkem.

„Hodně se rozmýšlím, a když něco kupuji, musí to mít přidanou hodnotu. Za tu dobu, co jsem v Jihlavě, jsem obešel v centru asi 50 domů, ale v případě Farní jsem měl jasno hned. Jedinečná lokalita na Jakubském náměstí, výborná dispozice, můj instinkt…, to všechno do sebe zapadlo. Říkal jsem si, jak velká je škoda, že jsou opuštěné. Tak jsem si jednoho dne našel číslo na majitele a prostě mu zavolal. Dojel jsem za ním do Prahy a udělal mu nabídku. Trvalo nám rok, než jsme celý obchod úspěšně dokončili. Jako z každé naší nemovitosti, i z této dýchá pořádný kus historie. A to mám na nemovitostech rád. Ta jejich duše. Snažím se, aby v každé z mých nemovitostí zůstalo i kousek té mé. Takže abych to celé nějak shrnul, je to takový příběh lásky. Lásky k nemovitostem. A tohle je jedna z jeho kapitol.“

Zajímají vás i jiné kapitoly House of Havel?
Podívejte se třeba na náš projekt Vila Bedřichov.