House of Havel se rozrůstá na Bedřichov. 
Prvorepubliková vila nabídne šest bytů k pronájmu

| 17. září 2018

Naši realitní značku House of Havel nemusíme Jihlavským detailně představovat. Ale pro jistotu: hlavou i srdcem se specializujeme na dlouhodobý pronájem bydlení či komerčních prostor. Zakládáme si na tom, že nejsme realitka, která bydlení jen zprostředkovává, ale že všechny nemovitosti jsou výhradně v našem vlastnictví.

Nemovitosti, které má náš brand v portfoliu, najdete převážně v centru Jihlavy a jeho blízkém okolí. A teď dáváme světu s radostí vědět, že úplně nově expandujeme na jihlavský Bedřichov do prvorepublikové vily,od které jsme si před pár dny převzali oficiálně klíče jakožto její noví majitelé.

V domě na adrese Jiřího z Poděbrad 2306/16 se aktuálně nachází čtyři byty, z toho dva jsou pronajaté. Celý vnitřek podrobíme kompletní rekonstrukci a ve vile vznikne šest nových a opravených bytů včetně podkrovní vestavby.

Těšte se na krásné byty v klidné části Jihlavy

„Všechny byty, které po rekonstrukci vzniknou, budou mít výměru kolem 50 m2. Dispozičně je chceme řešit jako 2+kk a 1+1. Potvrdilo se nám totiž, že po menších bytech, které mohou sloužit mladým rodinám, začínajícím párům jako startovací bydlení, nebo třeba managerům pracujícím v Jihlavě, je v dnešní době velká poptávka. Takové byty nejsou, a když ano, tak většinou v paneláku, kam ne každý chce,“prozrazuje své plány majitel vily a značky House of Havel, pan Daniel Havel, a hned dodává: „Teď začínáme vyřizovat všechna nezbytná povolení, a jakmile tohle budeme mít, pustíme se do práce.“

Verandy, terasa i garáže. To vše má dům na černé cestě

Dům je typický svojí originální malbou ve štítu, jíž ovšem historie nijak blíže nezmiňuje, ale o čem už prameny hovoří, to je takzvaná černá cesta. Podle slov předchozího majitele žili v minulosti v této ulici silničáři, kteří fasovali deputátní škváru. A právě z té ulici dříve tvořili a nese po ní svoji přezdívku.

Dva přízemní byty mají vlastní vchody, resp. verandy. Takový benefit ocení každý, kdo si skutečně touží užívat veškerého možného soukromí v bytovém domě. Byt ve 2. NP bude nové nájemníky těšit prostornou terasou, která zde zůstane i po rekonstrukci zachována. Vila má dvě garáže, ale i bez nich nebude parkování kolem domu černou můrou nájemníků, protože díky klidné poloze domu se tu místo vždycky najde.

A proč právě Bedřichov?

Doteď se byty a komerční prostory značky House of Havel držely především v centrální části Jihlavy, kde je poptávka po pronájmech velká, nicméně zajímavých investičních příležitostí ubývá.

„Investice do nemovitostí mimo hlavní centrum Jihlavy je pro nás zajímavá v tom, že můžeme rychleji růst. Zajímají nás lokality, které jsou i v jiných částech Jihlavy, a přesto vyhledávané, chtěné. Přejeme si vytvářet útulné a moderní byty k pronájmu po celé Jihlavě, ale rádi bychom byli při rekonstrukcích více kreativní. A ruku na srdce, to při rekonstrukcích v centru mnohdy ani moc nejde, protože veškeré stavební úpravy tu probíhají pod dohledem Národního památkového ústavu. Rekonstrukce mimo centrum budou po realizační stránce rychlejší, jednodušší a stavebníci nebudou tolik omezováni. A to uvítáme všichni,“ uzavírá Havel.