„Jak to vypadá s jihlavským barem v podzemí?“ ptáte se nás

| 3. červen 2019

V uplynulých dvou letech jsme se v House of Havel věnovali také rozsáhlé rekonstrukci celého sklepení v našem domě na jihlavském náměstí. Jak mnozí víte, přeměnili jsme je na prostory vhodné pro moderní dvoupodlažní bar. O průběhu stavebních prací se s našimi fanoušky dělíme i na sociálních sítích, a proto chceme i tady na blogu napsat o tom, jak to s otevřením vypadá.

Z domu na Masarykově náměstí 102/65, kde sídlíme, historie přímo tepe. V minulosti tu žili lidé, byly tuobchody i čínská restaurace. První zmínky o domě pocházejí z roku 1772, nicméně jeho sklepy hovoří už ogotice 13. století. Celé podzemní prostory se rozléhají na 245 metrech čtverečných.

Daniel Havel, majitel naší společnosti HAVEL HOLDING, s.r.o., která dům vlastní, se rozhodl, že tyto překrásné historické prostory kompletně a velmi citlivě zrekonstruuje. A rovnou je připraví tak, aby v nich budoucí nájemce mohl provozovat dvoupodlažní bar, a sice s denním i nočním provozem. Takový bar, jemuž podobnýv Jihlavě vlastně doteď nenajdete.

Detaily chceme ladit přímo s budoucím nájemcem.
Zatím jsme nevybrali

V tuto chvíli jsou všechny hlavní stavební práce na baru hotové. Podlaha je z čediče, na mnoha místech zůstávají pečlivě opracované původní cihly. Zabudovaná je už také vzduchotechnika, kompaktní jednotka H- Block, která je připravena přivádět do prostor každou hodinu 4 500 m3 čerstvého vzduchu. Bude sloužit jak pro klimatizaci, tak vytápění.

Zbývá jediné. Najít vhodného, a především zkušeného provozovatele.

„Mým přáním bylo, abychom připravili prostory po stavební stránce a pak je pronajali tomu, kdo se v tomto oboru vyzná. Teď je situace taková, že máme prakticky hotovo, a poslední práce už chceme řešit s vybraným nájemcem. Rádi bychom mu obě podlaží doladili podle jeho představ a potřeb. Je pro nás ale opravdu důležité, aby šlo o partnera, který má s vedením baru či restaurace zkušenosti,“ upřesňuje Daniel Havel.

Baví nás stavět a budovat. Gastronomie je nám vzdálená

Dostáváme také řadu zpráv, proč si bar, pracovně nazývaný jako JB, kde se pod zkratkou neskrývá nic jiného než Jihlavské bary, neprovozujeme vlastně sami. Proč někoho hledáme? I tady je odpověď Dana Havla jasná:

„House of Havel je realitní značkou, která investuje do nemovitostí a jejich rekonstrukcí. Prostory chceme upravovat, nebo vytvářet nově. To je to, čím žijeme. Do baru si moc rádi zajdeme, ale jen jako hosté. Z profesního hlediska je nám gastronomie až příliš vzdáleným oborem. Budeme se proto dál držet toho, co umíme. A pokud se nikdo zkušený na provoz nenajde, nevadí. Máme alespoň super prostory pro naše vlastníprojekty a akce.“

Dočetli jste a zjistili, že Dan Havel hledá někoho, jako jste vy, nebo někoho z vašich známých?
Se zkušenými zájemci o pronájem se moc rád sejde a probere všechny možnosti. Stačí se s ním spojit.