Podporujeme Bitcoin!

| 11. červenec 2018

Bitcoin. Digitální platidlo, které radikálně hýbe světem. Českou republikou víc, než byste možná čekali. Je jen otázkou času, kdy o nich uslyší opravdu každý. A tak vás s velkou radostí informujeme o tom, že i platební brána ThePay podporuje platbu bitcoiny.

Hned na úvod je dobré zmínit, že kryptoměny se Česku ani trochu nevyhýbají. Ba právě naopak. Patříme mezi země, kde se zrovna bitcoinů vůbec nebojíme a patříme mezi topové hráče (nejen) v bitcoinové síti. Je tedy u nás logicky i čím dál více e-commerce firem, u kterých se dá s bitcoiny platit.

Ještě před tím, než se pustíme do popisu toho, jak přímo v naší platební bráně nová metoda funguje a jak si ji můžete v administraci ThePay nastavit, si poměrně lidově vysvětlíme pár pojmů, které s bitcoiny souvisí, a které bychom v našem článku neměli opomenout.

Jestli pojmy znáte a dojmy už nějaké máte a chcete jít rovnou na věc, scrollujte na konec článku a mrkněte do posledního odstavce.

Tak tedy, co je bitcoin?

Bitcoiny jsou digitální decentralizovaná měna, kterou vyvinul programátor či skupina programátorů fungujících pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Bitcoiny, resp. drtivou většinu kryptoměn nevlastní žádný stát ani firma, nemá nad nimi dohled žádná banka, nikdo tuto měnu nereguluje, nikdo ji neovládá. Bitcoin nelze falšovat a je předem znám jejich konečný počet. Bitcoin nepodléhá inflaci. Je to celosvětově nejrozšířenější kryptoměna.

Všechno kolem bitcoinů se odehrává „na počítači“ nebo v mobilu. Zkrátka online. V jedné obrovské P2P síti, ke které jsou připojeni jednotliví uživatelé. Kromě toho, že můžete s bitcoiny obchodovat a platit s nimi, lze je také takzvaně těžit. Téma těžby kryptoměn je však natolik fundované a obsáhlé, že jeho rozbor necháme jiným odborníkům.

My vám jenom povíme, že kryptoměny se netěží na Kryptonytu a že k „Bitcoin mining“ budete potřebovat mnohem víc než váš starý dobrý notebook.

Ale teď už... Bitcoin v praxi

Pokud vlastníte bitcoiny, můžete s nimi dnes už platit na mnoha místech, restaurace a kavárny přitom kralují. Výjimkou nejsou ani e-shopy. Pokud jste uživatel, který chce za bitcoiny nakupovat, musíte si nainstalovat do počítače či mobilu bitcoinovou peněženku, jejímž prostřednictvím můžete platby provádět. Ano, je to něco na způsob internetového bankovnictví.

Jste klient ThePay?

Pokud patříte mezi naše zákazníky, nebo se jimi chcete stát, tak teď už máme informace přímo o tom, jak si můžete novou platební možnost aktivovat. Máte-li v administraci platební brány ThePay nastavené defaultně všechny možnosti placení, už tam bitcoinovou platební metodu vidíte. V případě, že máte aktivní pouze vámi vybrané platební metody, musíte si novou funkci aktivovat ručně. Opět v administraci platební brány.

Váš zákazník jde platit…

Vybere-li si váš nakupující zákazník tuto metodu placení, je mu vygenerován unikátní číselný kód, který vloží do své bitcoinové administrace. Díky tomuto kódu provede platbu. Může ji provést také prostřednictvím QR kódu, ten se mu rovněž vygeneruje. S vygenerovaným jedním či druhým kódem se zákazníkovi zobrazí výše částky v měně, která je uvedená na e-shopu, a dále v hodnotě převedené na bitcoiny. Ještě doplňme, že tuto platební metodu jde používat pouze u plateb v českých korunách a v eurech. Příchozí platba se vám zobrazuje stejně, jako když zákazník platí například kartou.

Platby bitcoiny jsou moderní, vlastně můžeme klidně říct, že je to z globálního hlediska přelomový způsob, jak platit za služby a zboží. Obchodníků, kteří jej podporují, je čím dál více. A tak nás moc těší, že můžeme tuto platební metodu nabídnout klientům našich zákazníků i my v ThePay.