Pomáháme skvělým projektům na Startovači

| 20. září 2017

Máte skvělou vizi a málo peněz? Přesto věříte, že dokážete oslovit ostatní? A přejete si, aby vás ti, kteří uvěří vašemu projektu, podpořili? Crowdfunding je pro vás jako dělaný!

Máte peníze a nevíte, co s nimi? Rádi investujete do nadějných nápadů? A přejete si, aby se vám vaše investice vrátila? Crowdfunding je vám šitý na míru!

Crowdfunding jako takový vznikl už v 18. století, nicméně v dnešní internetové podobě se etabloval na konci minulého století; památná je kampaň britské rockové kapely Marilion, která v roce 1997 vydělala 60 000 dolarů na americké turné.

Nejedná se tedy o nic jiného než o veřejné kampaně vizí a nápadů, které mohou a nemusí podpořit lidé z řad veřejnosti. Princip crowdfundingu spočívá v tom, že větší množství lidí podpoří menší částkou realizaci předem nabídnutého projektu. Za svůj příspěvek dostane každý z přispěvatelů odměnu, podíl na budoucím zisku či jiný benefit.

Celosvětově nejznámější crowdfundingové servery jsou Kickstarter či Crowd Supply, u nás patří k nejoblíbenějším na e-commerce trhu Startovač. A jelikož se dnešní finanční toky téměř bezvýhradně přelévají přes platební brány, je třeba myslet na dvě eventuality:

  1. Pokud přispěvatel přispěje na projekt a projekt se nakonec nezrealizuje, je nutné mu vrátit peníze.
  2. Pokud přispěvatel přispěje na projekt a projekt se opravdu zrealizuje, je potřeba předat peníze pořadateli projektu či akce.


Obě zmíněné situace chtěl mít Startovač plně pod kontrolou, a proto požádal o individuální řešení naší platební bránu. Firma ThePay vyvinula technické řešení na míru zákazníka a pevně věří, že i díky komfortu pro vizionáře a přispěvatele na jejich projekty a akce bude zrealizována celá řada skvělých věcí a nápadů.


V našem portfoliu rádi vítáme zavedené a progresivní značky a pokládáme za svou osobní čest, že s nimi můžeme spolupracovat a plně reflektovat jejich přání a požadavky k oboustranné spokojenosti.