ThePay je na česko-slovenské fintech mapě

| 26. červen 2019

To si tak brouzdáme internetem, abychom v našem oboru pořád byli v obraze, a narazíme na něco milého. Platební brána ThePay je umístěna na česko-slovenské fintech mapě, kterou vytvořili v BoosterLabs. Kromě toho udělali také velké srovnání fintechu u nás a na Slovensku.

Jednou z uznávaných společností, které se zabývají investicemi do fintech, je BoosterLabs. Tito specialisté vydali před pár měsíci aktualizovanou česko-slovenskou fintech mapu. K povedené infografice mapující fintech společnosti u nás a na Slovensku připojili také podrobné srovnání obou trhů. Celou práci najdete tady na jejich blogu a my BoosterLabu mockrát děkujeme za zmínku.

A co je vlastně ten fintech? 

Pojem, který už natolik zobecněl, že překlad ani nepotřebuje. My jsme si ale vědomi toho, že na náš blog čas od času zavítají čtenáři, kteří se v naší hantýrce vyznají okrajově, a těm bychom chtěli dopřát malé lexikální okénko.

FinTech je zažitou zkratkou pro finanční technologie, resp. označuje se tak propojení světa informačních technologií s financemi. Lépe řečeno, jde o inovace ve světě finančních technologií, o vývoj online procesů a plateb. A také o to, aby se zeefktivnil přístup k financím. Takže sem patří platební brány, jako je ThePay, kryptoměny, crowdfundingové portály, online půjčky a další.