Vysočina hostila unikátní vývojářskou konferenci DEVELOPER DAY. Byli jsme tam

| 7. listopad 2018

Ačkoli je za Mekku programátorských mozků právem považována Praha, Vysočina rozhodně nezůstává ničím pozadu. Svědčí o tom říjnové, velmi úspěšné regionální setkání vývojářů, nazvané DEVELOPER DAY 2018. Tuto jednodenní konferenci již podruhé zorganizovalo havlíčkobrodské coworkingové centrum Hubbr. Za jihlavskou platební bránu ThePay byl jedním ze speakerů náš šéf-programátor Michal Kandr.

Jeden den ve vysočině ve znamená PHP

Ať už jste firma nebo freelancer z Vysočiny a zabýváte se programováním, především v jazyce PHP, je DEVELOPER DAY něco, kde byste příště neměli chybět. (Pokud vám to letos uniklo.) Havlíčkobrodský coworking Hubbr uspořádal v říjnu tuto vývojářskou konferenci podruhé a bravurně tak navázal na pilota v roce 2017. Na jeden den se v moderních prostorách coworku Hubbr sejdou vývojáři z Vysočiny a prostřednictvím přednášek a debat si předávají zkušenosti, sdílí společné know-how i nástroje. Speciální je DEVELOPER DAY právě tím, že drtivou většinu přednášejících tvoří právě lokální programátoři.

Jak psát čistý a přehledný kód, abyste se v něm neztratili vy ani kolega?

Na akci, ze které se podle všeho naprosto nezadržitelně stává tradice, měla i naše jihlavská platební brána ThePay svého zástupce. Šéf našeho vývojářského oddělení, Michal Kandr, si připravil pro zájemce přednášku na téma Jak psát čistý a přehledný kód, abyste se v něm neztratili vy ani kolega? Podělil se tak o své letité zkušenosti s programováním v PHP. Na celý záznam přednášky se můžete kouknout tady.

A jak celou akci hodnotí za ThePay přímo Michal?

„Loňský první ročník byl velmi vydařený, nemohli jsme tedy letos chybět. A opět jsme nechtěli jen pasivně přihlížet, ale naopak se na programu aktivně podílet. Přednášení jsem se tentokrát zhostil já. Sice jsem si na sebe ušil bič, protože přednášet bez náležité přípravy nelze, ale vymýšlet přednášku mne bavilo a rozhodně to nebyl promarněný čas. Vsadil jsem jak na své znalosti a zkušenosti, tak na humor. A hodnocení účastníků, ve kterém se moje prezentace umístila na druhém místě, potvrdilo, že to byla správná volba.

Celá akce byla super, organizátoři odvedli výbornou práci a ostatní speakři přinesli zajímavé informace. Jediné, co mě mrzí, je, že jsem z osobních důvodů musel odjet před afterparty. Nicméně za rok dorazíme zase.“