Vývojář Jiří Dajč miluje cestu od nápadu až k realizaci

| 16. květen 2019

„Už od dětství mám potřebu mít všechno pod kontrolou a do všeho každému mluvit. Tady k tomu mám prostor. Prostor věci skutečně ovlivňovat. To mě tu moc baví. Ve firmě pracuji třetím rokem a odejít se nechystám,“ hlásí se hrdě ke značce ThePay projektový manažer Jiří Dajč.

Jeho hlavní starostí i radostí je teď vývoj nové platební platformy, kterou by chtěl ještě letos spustit. Svoje poslání vidí v posouvání věcí kupředu a zajištění toho, že do sebe všechny dílky skládačky zapadnou tak, aby byli zákazníci maximálně spokojení. Vedle nového projektu je tu i spousta dalších věcí, za které Jirka ve firmě zodpovídá: „Alespoň okrajově vidím do všech aspektů našeho podnikání. Od práva přes marketing, obchod, podporu klientů až po vlastní technické řešení. Věci táhnu od nápadu až k technické realizaci a testování. A to je asi hlavní důvod, proč jsem tady rád. Každý den přinese něco nového. Nějakou novou výzvu, které je potřeba se postavit.“  Jiří má k tomu všemu ve firmě roli tahouna a neobyčejně energického šéfa týmu programátorů. Na všem se s ním dá v klidu dohodnout a přináší neustálou motivaci k lepším výkonům a neotřelým nápadům.
 
„V ThePay jsem se podílel na nadační bráně, automatické registraci a na modulu pro EET. To vše jsem však řešil v době, kdy jsem primárně pracoval na jiných Danových projektech," vzpomíná Jirka, který se k současné práci nechal doslova umluvit na jednom z večírků, kde se potkal s Danem Havlem, majitelem společnosti. Přátelské setkání, které končilo v brzkých ranních hodinách, zapříčinilo, že dal v tehdejší práci výpověď a přišel do rodiny ThePay. Odhodlání pustit se do vývoje nové platformy Jiří opakovaně pojmenovává jako velký skok firmy kupředu. Do budoucna podle něj usnadní rozšiřování portfolia poskytovaných služeb a také plánovanou expanzi na zahraniční trhy. „Jsem přesvědčený, že klienti uvítají nové funkce. Rozhraní bude více podobné internetovému bankovnictví, díky čemuž se v něm většina lidí rychleji zorientuje,“ vysvětluje Jirka, který se už teď těší na zpětnou vazbu od klientů.
 
I když je na Jiřím znát nadšení z nové cesty, rád odtrhne oči od počítače a vypne. Jak sám říká, najít chvilku, kdy není ponořený ve svých myšlenkových experimentech nebo nespí, není úplně snadné. Jíst ale musí, a tak se jeho koníček zrodil v podstatě z životní potřeby. „Rád uvařím nějaký královský pokrm. Třeba vegetariánské burgery nebo italské risotto,“ zasní se při představě, jak přítelkyni udělá radost dobrou večeří. Nezanedbává ale ani kamarády, se kterými si čas od času zahraje nějakou deskovou hru. Jeho největší a nejvítanější fyzickou aktivitou je práce kolem domu a na zahradě. Skvěle se prý u takové práce pročistí hlava. Na stole má i několik nepřečtených knih, které otevírá až večer před spaním: „Moc tomu ale většinou nedám. Chtěl bych číst víc, mám na to i čas, ale chybí mi mentální energie,“ usmívá se modrooký blonďák, který je nositelem jména Jiří s dalšími třemi kluky ve firmě. I ty vám už brzy představíme. Protože naše "famílie" za pozornost rozhodně stojí. Už jen proto, že na malém prostoru uprostřed relativně malého města se dějí velké věci. Právě díky těmto neobyčejným mladým lidem. 

Líbilo by se vám být v Jirkově týmu a budovat s námi jednu z největších platebních bran na trhu? Mrkněte tady.